Neşe Akar Yaşam Koçu
 

Neşe AKAR

Direnç boşuna

Direnç yeni ve daha iyi bir yol yaratmada etkili bir yöntem midir? Birçoğumuz hayatımızın önemli bir bölümünü birisine, bir şeye direnerek harcamışızdır, onu bilinçli bir şekilde idrak etmeden. Direncin ne kadar etkili olduğunu incelemeye değer.

Devamı

Güçlü Sorular / Güçlü Aynalar

Sorular sizi keşfe ve dönüşüme taşır. İyi seçilmiş bir soru düşüncelerinize meydan okur, uyandırır, farkındalığınızı yönlendirir, iç görülerinizi genişletir, inançlarınızı analiz eder, değişimi etkiler, seçimleri araştırır ve duygu ve hatıralarınızı çağırır.

Devamı
Olumsuz Duygular

Olumsuz Duygular

Dün kendinizi nasıl hissettiniz? Dünden bu anketi okuduğunuz zamana kadar olan zaman dilimini göz önüne alın. Aşağıdaki hislerden hangilerini daha ağırlıklı deneyimlediniz?

Devamı

MaYmunlaRı Nasıl Bilirsiniz?

Bizi tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak, özgürleşmektir.

Devamı

Kartallar ve İnsanlar

Kartal, kus türleri icinde en uzun yasayanidir.70 yila kadar yasayan kartallar vardir. Ancak bu yasa ulasmak icin, 40 yasindayken cok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadir.

Devamı

Düşüncelerim

Erdemli bir hareket içimizin derinliklerinden, ilhamın akıp geldiği içsel bir sessizlikten ortaya çıkar. Her eylemin tohumu bir düşüncededir ve her düşünce ise düşünenin, ruhun, bir yaratılışıdır.

Devamı

Herşeyi olduğu gibi değil, kendimiz nasılsak öyle görme eğiliminde oluruz. Sessiz ve sade kalabilmek herşeyi gerçekten olduğu gibi görebilmeye doğru ilk adımdır.

Devamı