Neşe Akar Yaşam Koçu
 

Hayat

Uyum

Uyum

Söylediğimizle yaptığımız, verdiğimiz sözle yerine getirdiğimiz arasında bir fark varsa, bunu ayırt edebilmek ve kapatabilmek ne kadar önemli...

Devamı

Bu yıl kendinizde hangi yeniliği özümseyeceksiniz? Kendinize hangi yeniliği, hangi değeri, hangi erdemi katmak isterdiniz? Neyi yapmak isterdiniz diye sormuyorum. Kim olmak istersiniz diye soruyorum? Kimsiniz?

Devamı
umut

umut

UmUt öyle bir güçtür ki, mümkün olmayanı mümkün kılar. Bilmem gerekmiyor: ne zaman, nasıl, kim, fakat olacak! Umut budur! İnanç ve güven, iyiye olan, saf olana. Gerçek olana. Evet, belki diğer şeyleri de görebiliyoruz. Ancak ben mükemmeliyetin çekirdeğini görmeyi seçebilirim, her birimizin içindeki, hayatın içindeki mükemmeliyeti ve mucizeyi.

Devamı
İlaç

İlaç

Şamanlardan: İlaç almak için bir bilgeye gittiğinizde, cesaretinizin kırılmasından, depresif olduğunuzdan şikayet ederseniz size şu dört sorudan birini sorarlarmış:

Devamı
İyi bayramlar

İyi bayramlar

İyi Bayramlar Dostlara, Dostlara dostça... Kendinizin en iyi dostu olun. Olumluluk gereksiz olan hiçbir şeye yer vermemek demektir. Bunu yaptığımızda enerjimizi kaybetmek yerine koruyabiliriz. Olumsuzluk enerjimizi emer bitirir ve bizi boşaltarak ruhsal olarak tamamen iflas ettirir. Bu boşluğun sonucu üzüntü ve endişedir. Yoksa birisi bir başkasını niye incitsin, ya da intihar etsin ya da diğerini öldürsün ki? Çünkü çok üzüntü çekmektedir. Olumsuz düşündüğümüzde başkalarında da korku yaratırız. Kendimizde de yaratırız. Kendimizin en iyi dostu olmak veya en kötü düşmanı olmak kendi seçimimizdir. Zihnimize olumluda kalarak çok çok iyi bakalım, ona özen gösterelim, böylece kendimizin en iyi dostu olalım. Ve dost kalalım.

Devamı
Kendimle İlişkimi Beslemek

Kendimle İlişkimi Beslemek

Hayatımızdaki en önemli alanlardan birisi de ilişkiler. Uyumlu, yakın ve sevgi dolu ilişkileri olanlar şanslı ya da kısmetli olarak görülüyor. Tüm ilişkilerim içinde ilk önde gelen ve en temel olan ise kendimle ilişkim.

Devamı
Bir içe dönüş çalışması

Bir içe dönüş çalışması

Merhaba, Sakin bir müzik eşliğinde ve kendinize bir saat kadar ayırabileceğiniz bir zamanda yapılmak üzere bir içe dönüş çalışmasını sizinle paylaşıyorum. Kim olmak istediğiniz ve ne yapmak istediğinize dair soruları kendinize içsel sessizliğinizde sorabileceğiniz bir çalışma... Kolay gelsin.

Devamı

MaYmunlaRı Nasıl Bilirsiniz?

Bizi tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak, özgürleşmektir.

Devamı

Kartallar ve İnsanlar

Kartal, kus türleri icinde en uzun yasayanidir.70 yila kadar yasayan kartallar vardir. Ancak bu yasa ulasmak icin, 40 yasindayken cok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadir.

Devamı